III PAKA 1987

 

23-26 kwietnia 1987

Nagrody:
Grand Prix- za całość programu Kabaret Potem

I nagrody nie przyznano

II nagroda ex-aequo Dzyps ,Fajf, „i”

III nagrody nie przyznano

Nagroda publiczności: Kabaret Potem

Jury

Jacek Fedorowicz,

Zygmunt Konieczny,

Jerzy Markuszewski,

Jerzy Stuhr,

Lucjan Suchanek

 

Wybrane imprezy towarzyszące:

występy Laureatów PaKI’85 i PaKI’86: Ergo, Koalicja,Koń Polski, Pętla, U Haka
Warsztaty prowadzili: Krystyna Zachwatowicz, Andrzej Drawicz, Andrzej Leszczyński, Jan Józef Szczepański, Andrzej Wajda oraz kabaret „Piwnica pod Baranami”

W 1987 roku powstaje Akademia Kabaretowa (utrzymała się przez 3 lata), poświęcona cenzurze, propagandzie, polityce. Ponownie zwycięzcą PaKI zostaje kabaret POTEM – w odczuciu wielu był to najlepszy program pierwszego dziesięciolecia (zdaniem Mirka Wujasa jeden z najlepszych programów, jaki na PaCE w ogóle się pojawił).

 

 

Finaliści

Dzyps z Puław: Renata Siedlaczek, Bartosz Wilczyński, Grzegorz Łączny, Krzysztof Adamczyk, Tomasz Mazur.

Fajf z Radomia Michał Budzisz, Bartłomiej Czabanowski, Sławomir Franecki, Adam Kawczyński, Bartosz Kuchno, Artur Stępień

„i”z Warszawy: Mirosław Płodzik, Dariusz Olak,Paweł Płodzik, Arkady Kamiński

Ortalion’80 z Lidzbarka Warmińskiego: Bogusław Banaszak, Mirosław Bąk, Antoni Foryś, Tadeusz Onufrowicz, Zenon Prusinowski, Zbigniew Sajewiec, Władysław Strutyński, Ryszard Wierzbicki, Andrzej Żuk.

Potem z Zielonej Góry: Ewa Sopielewska, Mirosław Gancarz, Janusz Klimenko, Dariusz Kamys, Adam Pernal, Władysław Sikora.

Rżysko z Rozumic: Ewa Kuriata, Urszula Siniakiewicz, Kazimierz Siniakiewicz, Jacek Siniakiewicz, Leszek Kuriata

Teatr Młodych z Warszawy: Anna Dziedzic, Anna Orchowska,Joanna Hubczyk, Barbara Kiszko- Strząboszewska, Anna Kotkowicz, Anna Maksian, Arkadiusz Filipiuk, Sławomir Augustyniak, Robert Tuszka, Tomasz Olszewski, Maciej Panasik, Tadeusz Brodawski, Anna Niemczyk.

Wtyka ze Skarżyska Kamiennej: Joanna Długosz, Anna Kwiatkowska, Katarzyna Tambor, Iwona Wojciechowska, Marek Bereza, Krzysztof Długosz, Zenon Juchniewicz, Andrzej Szczerba.

Żaba z Wrocławia: Barbara Kuraś, Katarzyna Kargul, Cezary Żołyński,Wojciech Dobrowolski, Przemysław Kapsa, Marek Fludra, Dariusz Dudzic, Jacek Średnicki.

 

Występ grupy Teatr Młodych potraktowano jako pozakonkursowy