Pierwszy Dzień Konkursu za nami

Wystartowaliśmy!

Sala Kijów Centrum wypełniła się publicznością. Wśród niej znalazło się nasze zacne jury. Na scenę wkroczyła Ewa Błachnio. Tak właśnie zainaugurowaliśmy Finały Konkursu 33. EDF PAKI. Zaczęliśmy od odśpiewania powstałego w tym roku Hymnu PAKI, autorstwa Szymona Jachimka, który dołączył na scenie do Ewy. To był dobry początek wszystkiego, co wydarzyło się później.

Najpierw Ewa zaprosiła na scenę Sekcję Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn chłopcy zapewnili dawkę głośnej muzyki, pięknych melodii i niebanalnych tekstów. Przekonaliśmy się, że i dziewczyny i chłopcy są super, wśród nas są być może superbohaterowie, a wszystko i tak ostatecznie będzie w porządku, bo kiedyś wszyscy przyjdą i nas przeproszą.

Po tak licznej grupie czekała nas duża odmiana. Zaprezentował się solista – Mieszko Minkiewicz. Wypracował bardzo ciekawą i niespotykaną formę stand-upu połączonego z piosenkami kabaretowymi. Dzięki niemu poznaliśmy wiele ciekawostek na temat Białegostoku oraz dowiedzieliśmy się mnóstwo na temat życia w związku i świata Wiedźmina.

Ostatni na scenie pojawił się żeński kabaret „A JAK!”. W swoim drugim programie „Męskość dla mężczyzn” dziewczyny chcąc udowodnić, że opinie o nich, że są kabaretem „feministycznym” są grubo przesadzone. W swoim programie postanowiły docenić mężczyzn. Oparły się na naukowych danych z badań przeprowadzonych w „północnym, południowym i środkowym Kamerunie”. Ale jak to w życiu, które bywa przewrotne – mimo, że program był o mężczyznach, nie obyło się bez udziału i tematu kobiet. Wszak pierwiastki te idealnie się uzupełniają i dopełniają o czym Kabaret A JAK! wydaje się doskonale wiedzieć.

I tak zakończył się konkursowy wieczór pozostawiając wszystkich z uśmiechem na twarzy i niedosytem, zaostrzonym apetytem na więcej. A więcej nastąpi już dziś. Drugi dzień konkursowy to czas na prezentacje czterech kolejnych wykonawców: kabaretu Trzecia Strona Medalu, Pauliny Potockiej, Czołówki Piekła, BudaPesz Kabaretu.

Zapraszamy do Kijów.Centrum o 17:00.

 

Najwspanialszy Pisarczyk

Izabela Leonarczyk