BIURO 33. PAKI

 

32 - WINIETA-LOGO Karolina-Korneszczuk-Podoba

Karolina Korneszczuk Podoba – Dyrektor Przeglądu Kabaretów EDF PAKA

karolina.korneszczuk@paka.pl

513 438 541

Któż jej nie zna? Każdy kto kiedykolwiek na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat kojarzy energiczną, dziewczynę, która załatwia sprawy niemożliwe. Jest osobą związana z PAKA niejako genetycznie, bowiem, gdy była początkującą nastolatką przyjechała na Warsztaty Kabaretowe ze swoim wujkiem Mirkiem Wujasem. I została. Do dziś.

Przeszła przez wszystkie stopnie „kariery” w PACE, była wolontariuszką, recepcjonistką, gospodarzem i szefem Warsztatów, producentką aż wreszcie dyrektorem Przeglądu. W tym czasie bywała blondynką, brunetką, rudą, kochała kolor różowy i włoskie klimaty. Nieustannie pisywała smsy i prowadziła ożywione życie towarzyskie. Teraz się „lekko” ustatkowała jest szczęśliwą żoną i matką uroczej Lenki, która wyrasta na obraz i podobieństwo mamy. Potrafi wybuchnąć, gdy ktoś jest mniej szybki i dynamiczny niż ona (a jest takich niewielu) ale jest też prawdziwym przyjacielem, który nie odmówi pomocy. Lubi piosenki z krainy łagodności i makarony.

 

Izabela-Leonarczyk

Izabela Leonarczyk – Komisarz Konkursu EDF PAKA

izabela.leonarczyk@paka.pl

505 385 264

Na PACE pojawiła się kilka lat temu jako wolontariuszka i sprawdziła się do tego stopnia, że zaproponowano jej pracę w biurze. W zeszłym roku została komisarzem konkursu.

Ktoś mógłby pomyśleć, że jest nieśmiała i lekko wycofana. Być może, ale nikt tak nie potrafi przeprowadzić analizy jakiegoś mniej lub bardziej ważnego wydarzenia jak ona. Lubi rozkładać mentalnie rzeczy na czynniki pierwsze, co niejednokrotnie pokazało, jak łatwo przeoczyć ważny drobiazg. Ma poczucie humoru, także na swój temat, co nie jest sprawą częstą i potrzebę poznawania kolejnych artystycznych wydarzeń. Jest krytyczną i baczną obserwatorką. Jako, że jest najmłodsza w zespole, czasem się buntuje. Na chwilę.

Jest fajnym, inteligentnym człowiekiem, który wmawia sobie różne rzeczy. Na szczęście otoczona jest gronem przyjaciółek, które próbują wyprowadzić ją z wielu błędnych przekonań.

 

32 - WINIETA-LOGO

Iza Kała – Szef Programowy EDF PAKA

iza.kala@paka.pl

606 422 757

Z PAKĄ zetknęła się nie dawno, ale ze środowiskiem kabaretowym związana jest od lat. Aktorka teatralna i filmowa w Polsce i Niemczech, improwizatorka, stand uperka, reżyserka, organizatorka. Współtwórczyni pierwszego w Polsce one woman show, pomysłodawczyni i producent Standupowego Dnia Kobiet i standupowego projektu Same Baby. W 2013 roku wraz z Anetą Wróbel stworzyła autorski one woman show „Kredyt Zaufania”, doceniany przez publiczność i nagradzany przez jurorów zarówno festiwali kabaretowych, jak i teatralnych.

Na co dzień energiczna i dynamiczna – całkiem jak na scenie. Kobieta konkretna, ale otwarta i serdeczna w kontaktach międzyludzkich. Ma w sobie wiele radości życia i optymizmu, chociaż nie prezentuje tego nachalnie. Raczej dyskretnie i z klasą. Ma zabójczy backhand w tenisie i kotkę Kruszynkę, która zachowuje się jak pies.

 

32 - WINIETA-LOGO

Igor Sumara – Producent Festiwalu EDF PAKA

igor.sumara@paka.pl

Kolejny członek biura, związany z PAKA przez geny. Jego ojciec Piotr był organizatorem i szefem PAKI w latach 80-tych i nadal jest członkiem Stowarzyszenia.

Wie co z czym i dlaczego. Rozumie i dobrze znosi presję czasu. Jest wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. Daje współpracownikom to cudowne przekonanie, ze o jego „działkę” nie trzeba się martwić. Jest przy tym prawdziwym dżentelmenem, człowiekiem o wysokiej kulturze osobistej – jednym słowem „umie się znaleźć” w każdej sytuacji. Lubi ludzi i daje temu wyraz w kontaktach z nimi (przynajmniej tak to wygląda z zewnątrz).

 

32 - WINIETA-LOGO

Jowita Tenderowicz i Karolina Wiecheć – promocja Konkursu i Festiwalu EDF PAKA

promocja.33paka@paka.pl

„Bo przecież, co dwie głowy to nie jedna”
Karolina i Jowita wzięły sobie do serca tę maksymę i wspólnie od lat tworzą duet (zamiennie z tandem), ale nie parę! 😉

Z wielką pasją spełniają się jako dyplomowane menedżerki kultury, świeżo upieczone doktorantki, prezeski fundacji „Start w Art!”, a teraz mają nadzieję spełniać się, jako specjalistki ds. promocji 33. PAKI.

Chociaż każda z nich jest inna, łączą je podobne zainteresowania i sposób patrzenia na świat. Znajomi nazywają je „szafą grającą”, ponieważ co chwilę coś nucą i śpiewają w sobie tylko znanej tonacji.

Kontrast i paradoks to ich drugie imiona, ponieważ z jednej strony są miłośniczkami poezji, literatury, sztuki, a z drugiej uwielbiają się śmiać, żartować, czasem w sposób tylko dla nich zrozumiały.

W swojej zawodowej karierze promowały już Uniwersytet Jagielloński, Krakowski Teatr VARIETE, własny spektakl pt. „NIE-dzisiejsi”, kilka krótkometrażowych filmów młodych, zdolnych artystów.

Ich „konikiem” jest organizowanie i przeprowadzanie castingów, bez żadnych problemów są w stanie wyszukiwać z pośród tłumu najlepiej rokujące osoby. Lubią mówić o sobie, iż są „łowczyniami talentów”. Być może w przyszłości uda im się zasiąść na krześle jurora, oczywiście na takim, jaki mają Tomson z Baronem w The Voice of Poland, czyli podwójnym. 😉

O fundacji

Fundacja Wspierania Twórców i Artystów „Start w Art!” została zarejestrowana w lutym 2016 roku. Jej zarząd składa się z dyplomowanych i doświadczonych menedżerów kultury, którzy posiadają artystyczne dusze.

Misją Fundacji jest twórcze zarządzanie, poprzez organizowanie projektów kulturalnych, wspieranie artystów i twórców w każdym stadium rozwoju ich kariery, przeprowadzając ich przez zawiłe ścieżki świata zarządzania w kulturze.

 

32 - WINIETA-LOGO

Paulina Trojecka – Logistyka

Przez wiele lat pracowała ciężko przy organizacji Mazurskiej Nocy Kabaretowej, czego efekty można zobaczyć w lipcu w TVP2 oraz w licznych powtórkach w ciągu roku.

W 2015 roku została dyrektorem Stowarzyszenia zatem spadł na nią obowiązek trzymania w ryzach różnych starych i nowych projektów oraz ich twórców. Daje radę.

Eteryczna blondynka- naturalna!- nie ma w sobie nic z delikatnej nimfy. Jest konkretna, potrafi prowadzić trudne rozmowy i znajdować wyjście ze skomplikowanych sytuacji, nie tracąc przy tym wdzięku. Wyprostowuje to, co zagmatwane, chętnie uczestniczy w projektach, które ją „kręcą”, wchodzi wtedy na najwyższe obroty energetyczne. Cały czas się uczy, także od innych.