JURY 34. PAKI

Do Jury Finałowego 34. PAKI zaprosiliśmy:

 

 

Beata Harasimowicz – reżyserka programów rozrywkowych i kabaretowych. Przez kilka lat związana z TVP, gdzie reżyserowała takie programy jak między innymi: „Latający Klub Dwójki”, „Dzięki Bogu już weekend” czy „Kabaretowy Klub Dwójki”. Na PACE pojawiła się w 1994 roku podczas Warsztatów Kabaretowych i została do dziś. Wieloletnia przyjaciółka PAKI, zawsze pomocna i gotowa do działania. Kobieta stanowcza i konkretna. Profesjonalistka w swoim fachu.

 

 

Zofia Czerwińska – aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. Znana przeważnie z ról komediowych w serialach, jak i filmie, ale także z estrady i teatru. Zagrała w m.in. w: „Alternatywy 4”, „Czterdziestolatek”, „Rejs”, „Poszukiwany, poszukiwana”, „Miś”. Kobieta z ogromnym poczuciem humoru i dystansem do siebie i świata, a przy tym konkretna, ciepła i wyrozumiała. Na PACE pojawi się pierwszy raz.

 

Ewa Błachnio – artystka kabaretowa, aktorka, standuperka, improwizatorka. Przez wiele lat związana z kabaretem Limo, który na PACE pojawił się w 2001 roku, zdobywając I miejsce. Grupa nie schodziła z podium aż do roku 2006. Po zakończeniu działalności kabaretu, Ewa zajęła się aktorstwem dramatycznym. Występuje także jako standuperka. Na ubiegłorocznym Przeglądzie była prowadzącą Konkurs Główny, na którym zachwyciła wszystkich piosenką dla Jurorów. W tym roku to o niej i dla niej będą śpiewać.

Rafał Kmita – autor tekstów, reżyser, założyciel Grupy Rafała Kmity, która zrewolucjonizowała polski kabaret. Trzykrotny zwycięzca PAKI – w tym dwa razy zespół otrzymał Grand Prix. Autor tematycznych spektakli i sztuk teatralnych. Perfekcjonista i człowiek, który, gdy coś robi, chce, aby to było najlepsze. Bardzo wymagający, potrafi docenić prawdziwy talent. Z Przeglądem związany od 1993 roku. Częsty członek Jury PAKI.

Marcin Wójcik – kabareciarz, autor tekstów, satyryk. Istnieją pewne przypuszczenia, że jest jednym z najlepiej śpiewających ludzi wśród kabareciarzy. Lider kabaretu Ani Mru Mru, znany w środowisku jako „Jabbar”. Od czasu zdobycia Grand Prix na PACE w 2003 roku jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców kabaretowych.

Robert Korólczyk – lider kabaretu Młodych Panów, autor tekstów, standuper, rodowity ślązak. Nikt tak jak on nie potrafi parodiować górali, o czym można się przekonać oglądając jego solowe występy. Wraz z kolegami zadebiutował na PACE w 2005 roku zdobywając II Nagrodę w Konkursie oraz nagrodę za najlepszy skecz. Od niedawna prezenter radiowy, współprowadzący program „Byle do piątku” oraz „Poliż temat” w RMF FM. Po raz pierwszy na PACE jako Juror.