XV PAKA 1999

14- 18 kwietnia

58-biuletyn_99Grand Prix – nie przyznano

I nagroda  – ex aequo: Absurdalny Kabaret i Strzały z Aurory

II nagroda – ex aequo: Szum i Dno

Jury:

Alosza Awdjejew

Jerzy Derfel

Jacek Fedorowicz

Krzysztof Materna

Andrzej Mleczko

Michał Ogórek

Henryk Sawka

Lucjan Suchanek

Michał Tarkowski

Stanisław Tym

Krystyna Zachwatowicz

 

Trzecia płyta Przeglądu- „Miłość , wiosna i kabaret”. Z okazji „Piętnasto lecia, zostaje wydany specjalny dodatek jubileuszowy do Biuletynu. Odbywa się także jeden  z ciekawszych koncertów w dziejach Przeglądu pt. ” Z teki Jurora” z niezwykle oryginalną scenografią.

 

Wybrane imprezy towarzyszące:

„Wieczór Recydywisty”:

– Koń Polski – „Wyprzedaż posezonowa”

– 6 lat w PaCE czyli wspomnienia Grupy Rafała Kmity

– Kabaret Potem „Trąbka dla gubernatora”

–  „Nocna per-Formacja Chatelet”

–  „Dr Jekyll i Mr Hyde według wytwórni A`YOY”

–  „Mistrzowie dowcipu”- scena na pięterku, wstęp wolny

 

Finaliści:

Kabaret Truteń ze Skawy: Mateusz Papierz, Robert Sularz, Stanisław Sularz

Kabaret Strzały z Aurory z Warszawy: Dorota Kurowicka, Alicja Szumowska, Przemysław Śmiech, Krzysztof Pawlik, Tomasz Jachimek, Bartek Lewczuk, Dariusz Lubański, Marcin Machnacz.

Kabaret Inteligentny z Wrocławia: Bartek Muszyński, Paweł Pałaszewski, Daniel Markiewka, Remik Krela, Wojciech Czyżyk, Krzysztof Liske, Sebastian Stankiewicz, Tomasz Maciejewski, Dariusz Śliwiński, Agnieszka Soboń.

Kabaret Dno z Sosnowca:Jarosław Cyba, Tomasz Sobieraj, Wojciech Stala, Krzysztof Świerczewski.

Mim Mariusz Drozdowski z Katowic: Mariusz Drozdowski

Kabaret Szum Zielonej Góry: Aneta Bryś, Justyna Kunke, Marta Listwan, Agnieszka Litwin, Magdalena Mleczak, Ewa Szapował, Małgorzata Szapował, Anna Osińska.

Teatr Chichot 2 z Łodzi: Tomasz Boruszczak, Jarosław Grzelka, Sebastian Kotliński, Tomasz Lasota, Agata Ostrowska, Marcin Wartalski, Piotr Miazga, Agnieszka Gogół, Barbara Grive, Adam Owczarek, Adam Zajdel.

Kabaret Niemy z Częstochowy: Marcin Król, Jacek Stefanik, Jarosław Ilcewicz, Przemysław Kossakowski, Krzysztof Wojcieszak, Dariusz Boral.

Absurdalny Kabaret z Chorzowa: Marek Walczak, Józef Kowpacz, Roman Kidoń, Jacek Bonieński.

Kabaret im Romana w Radomiu z Radomia: Izabela Brejtkop, Marek Modzelewski, Paweł Kowalski, Robert Łuchniak, Jarosław Rabenda, Jacek Sut, Anna Bąk opracowanie muzyczne Maciej Szmajda.

Kabaret Widelec z Białegostoku: Katarzyna Okwieka, Jacek Janowicz, Jarosław Jatel, Adam Karasiewicz, Piotr Lewczuk, Krzysztof Szubzda