BIURO 34. PAKI

 

32 - WINIETA-LOGO Karolina-Korneszczuk-Podoba

Karolina Korneszczuk Podoba – Dyrektor Przeglądu Kabaretów PAKA

karolina.korneszczuk@paka.pl

513 438 541

Któż jej nie zna? Każdy kto kiedykolwiek na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat kojarzy energiczną, dziewczynę, która załatwia sprawy niemożliwe. Jest osobą związana z PAKA niejako genetycznie, bowiem, gdy była początkującą nastolatką przyjechała na Warsztaty Kabaretowe ze swoim wujkiem Mirkiem Wujasem. I została. Do dziś.

Przeszła przez wszystkie stopnie „kariery” w PACE, była wolontariuszką, recepcjonistką, gospodarzem i szefem Warsztatów, producentką aż wreszcie dyrektorem Przeglądu. W tym czasie bywała blondynką, brunetką, rudą, kochała kolor różowy i włoskie klimaty. Nieustannie pisywała smsy i prowadziła ożywione życie towarzyskie. Teraz się „lekko” ustatkowała jest szczęśliwą żoną i matką uroczej Lenki, która wyrasta na obraz i podobieństwo mamy. Potrafi wybuchnąć, gdy ktoś jest mniej szybki i dynamiczny niż ona (a jest takich niewielu) ale jest też prawdziwym przyjacielem, który nie odmówi pomocy. Lubi piosenki z krainy łagodności i makarony.

 


Aneta Tabiszewska – Komisarz Konkursu PAKA

aneta.tabiszewska@paka.pl

514 425 827

Na PACE pojawiła się dokładnie pięć lat temu jako wolontariuszka. Podczas ubiegłorocznego Przeglądu zajęła się koordynacją pracy wolontariuszy. Na 34. PACE przyjdzie jej zmierzyć się ze stanowiskiem komisarza konkursu.

Od zawsze uwielbiała się śmiać i żartować. Jak sama przyznaje świat kabaretu jest dla niej odskocznią od codziennego zgiełku, pasją, którą kocha ponad wszystko i bez której nie wyobraża sobie życia. W życiu kieruje się dwoma maksymami: „Nie ma rzeczy niemożliwych” oraz „Chwytaj każdy dzień, jakby był Twoim ostatnim”. Wieczna optymistka. Nawet w sytuacjach bez wyjścia, potrafi dojrzeć pozytyw. Bo dla niej szklanka jest zawsze do połowy pełna. Znajomi nazywają ją Mistrzem Sucharów, bo często jej żarty są śmieszne tylko dla niej. Kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi. Na dodatek perfekcjonistka. Nienawidzi, gdy ktoś pracuje „na odwal się”. Do wszystkiego podchodzi z sercem i zapałem.

Czasami najpierw coś zrobi, a potem pomyśli. Czasami jest marudna, jak przystało na prawdziwego Polaka. Czasami zdarza jej się zapomnieć o ważnych sprawach, na chwilę, tak do tygodnia. Ale komu z nas się to w ogóle nie przytrafia?

 

32 - WINIETA-LOGO

Iza Kała – Szef Programowy PAKA

iza.kala@paka.pl

606 422 757

Z PAKĄ zetknęła się nie dawno, ale ze środowiskiem kabaretowym związana jest od lat. Aktorka teatralna i filmowa w Polsce i Niemczech, improwizatorka, stand uperka, reżyserka, organizatorka. Współtwórczyni pierwszego w Polsce one woman show, pomysłodawczyni i producent Standupowego Dnia Kobiet i standupowego projektu Same Baby. W 2013 roku wraz z Anetą Wróbel stworzyła autorski one woman show „Kredyt Zaufania”, doceniany przez publiczność i nagradzany przez jurorów zarówno festiwali kabaretowych, jak i teatralnych.

Na co dzień energiczna i dynamiczna – całkiem jak na scenie. Kobieta konkretna, ale otwarta i serdeczna w kontaktach międzyludzkich. Ma w sobie wiele radości życia i optymizmu, chociaż nie prezentuje tego nachalnie. Raczej dyskretnie i z klasą. Ma zabójczy backhand w tenisie i kotkę Kruszynkę, która zachowuje się jak pies.

 

32 - WINIETA-LOGO

Igor Sumara – Producent Festiwalu PAKA

igor.sumara@paka.pl

Kolejny członek biura, związany z PAKA przez geny. Jego ojciec Piotr był organizatorem i szefem PAKI w latach 80-tych i nadal jest członkiem Stowarzyszenia.

Wie co z czym i dlaczego. Rozumie i dobrze znosi presję czasu. Jest wszędzie tam, gdzie jest potrzebny. Daje współpracownikom to cudowne przekonanie, ze o jego „działkę” nie trzeba się martwić. Jest przy tym prawdziwym dżentelmenem, człowiekiem o wysokiej kulturze osobistej – jednym słowem „umie się znaleźć” w każdej sytuacji. Lubi ludzi i daje temu wyraz w kontaktach z nimi (przynajmniej tak to wygląda z zewnątrz).

 

32 - WINIETA-LOGO

Karolina Wiecheć i Jowita Tenderowicz  – dział promocji

promocja.34paka@paka.pl 

„Bo przecież, co dwie głowy to nie jedna”
Karolina i Jowita wzięły sobie do serca tę maksymę i wspólnie od lat tworzą zawodowy duet (zamiennie z tandem)!

Z wielką pasją spełniają się jako dyplomowane menedżerki kultury, nauczycielki akademickie na AST i UJ w Krakowie, a oprócz tego prezeski fundacji „Start w Art!” i oczywiście specjalistki ds. promocji 34. PAKI.

Chociaż każda z nich jest inna, łączą je podobne zainteresowania i sposób patrzenia na świat. Znajomi nazywają je „szafą grającą”, ponieważ co chwilę coś nucą i śpiewają w sobie tylko znanej tonacji.

Kontrast i paradoks to ich drugie imiona, ponieważ z jednej strony są miłośniczkami poezji, literatury, sztuki, a z drugiej uwielbiają się śmiać, żartować, czasem w sposób tylko dla nich zrozumiały.

W swojej zawodowej karierze promowały już Uniwersytet Jagielloński, Krakowski Teatr VARIETE, własny spektakl pt. „NIE-dzisiejsi”, kilka krótkometrażowych filmów młodych twórców, i wielu zdolnych artystów.

 

Agnieszka Mirota – koordynatorka wolontariuszy

Na PACE pojawiła się dopiero rok temu jako wolontariuszka, ale sprawdziła się do tego stopnia, że na 34. PACE będzie koordynować grupę wolontariuszy.

Od dawna interesuje się kabaretem, jest także częstym widzem na różnych występach kabaretowych, ale to przestało jej wystarczać. Postanowiła zgłosić się na PAKĘ jako wolontariuszka, by poznać świat kabaretu od wewnątrz. Jej zaangażowanie i sumienna praca podczas 33. PAKI i Improfestu zaowocowały awansem na stanowisko koordynatora.

Kobieta z charakterem, ciętym żartem oraz wyczuciem chwili, a przy tym przyjazna, miła i uczynna.

 

 

32 - WINIETA-LOGO

 

Karina Kąsek – Rzecznik PAKI

Rodowita wałbrzyszanka studiująca na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, gdzie od prawie trzech lat w radiu UJOT FM mogą usłyszeć ją wszyscy miłośnicy kabaretu. W autorskim programie pt. „Kąsek Żartu” rozmawia z artystami kabaretowymi, prowadzi relacje z występów i najważniejszych festiwali kabaretowych w Polsce, a także zachęca do zainteresowania się sztuką kabaretową. Wszystko możecie śledzić na jej fanpage na Facebooku, do czego serdecznie zaprasza. Zakochana w kabarecie od 10 lat, z Paką związana od 4. Trafiła tu dzięki projektowi badawczemu, który miała wykonać na pierwszym roku studiów. Polegał on na badaniu organizacji kulturalnej. Innej wybrać nie mogła. Projekt zaliczyła, w PACE została.  Teraz kolejny egzamin przed nią. Będzie miała okazję sprawdzić się w roli Rzecznika 34 . PAKI.

 

32 - WINIETA-LOGO