XXVI PAKA 2010

maj

83-PAKA2010_AFISZ_ten_tenGrand Prix – nie przyznano

I Nagroda ex – aequo kabaret Liquidmime i kabaret Chyba

II Nagroda Kabaret Szarpanina

III Nagroda ex-aequo Kacper Ruciński i Svenson Band

Nagroda publiczności Kabaret Szarpanina i Kacper Ruciński

 

Jury:

Przewodniczący Stanisław Tym

Krzysztof Jaślar

Rafał Kmita

Michał Ogórek

 

 

Nagrody specjalne:

-Nagroda Przechodnia dla kabaretu, który uczy tolerancji – w postaci Rzeźby Stańczyka ufundowanej przez polskiego Kurda Ziyada Raoofa zostaje przyznana Kabaretowi Svenson Band za czułe wymienianie Norwegów, których mogliby nie wymieniać, bo nie musieli i ta sama nagroda w kategorii kabaretu, który stawia czoło nietolerancji zostaje przyznana Kabaretowi PUK za skecz o polskim policjancie. W skeczu tym kabaret chroni przed zapomnieniem historyczną osobę Tatara, który słusznie i nie bez racji zastrzelił hejnalistę z wieży mariackiej w Krakowie.

Ponieważ Stańczyk – nagroda za tolerancję jest nagrodą przechodnią, a kategorie nagrody są dwie – mógłby powstać konflikt między nagrodzonymi kabaretami, który z nich będzie przetrzymywał nagrodę. Jury postanawia zatem, że w imieniu obu nagrodzonych kabaretów nagrodę- statuetkę Stańczyka będzie przechowywał Kabaret Kałasznikof, którego osiągnięcia w dziedzinie tolerancji wyrażone są bezdyskusyjnie w nazwie kabaretu.

-Nagrodę w postaci unikatowych, koszulek typu T-shirt z napisem “Wygrałem 26. PAKĘ” i autografami wszystkich Jurorów będących potwierdzeniem prawdziwości tej śmiałej tezy otrzymują kabaret Liquidmime ( 2 koszulki) i Kabaretowi Chyba (4 koszulki)

– Nagroda specjalna “Ogórek na lunch” w postaci lunchu z Michałem Ogórkiem w restauracji “Dawno temu na Kazimierzu” w jednej z najbardziej popularnych dzielnic w Krakowie, w niedzielę 16 maja o godz. 13.00 przyznana zostaje na prośbę Michała Ogórka kabaretowi CHYBA. (Michał Ogórek bardzo chciał zjeść z opiekunką)

– Nagroda specjalna w postaci zestawu 6 autorskich filiżanek pomalowanych dla kabaretu przez artystów kabaretowych (Stanisława Tyma, Artura Andrusa, Władysława Sikorę, Henryka Sawkę , Irka Krosnego i Piotra Bałtroczyka) otrzymuje opiekunka dzieci kabaretu Liquidmime bez uzasadnienia. (już ona wie dlaczego)

– Nagroda przechodnia za najlepszy rekwizyt zostaje przyznana kabaretowi Liquidmime za latający motocykl
Nagrodą za najlepszy rekwizyt jest walizka kabaretu Potem z certyfikatem oryginalności, ufundowana przez członka pierwszego składu tego kabaretu – Janusza Klimenko. Obowiązkiem obdarowanego kabaretu jest dodanie nagrodzonego rekwizytu, który będzie stanowił integralną część nagrody przyznawanej w następnym roku.

– Nagroda specjalna w postaci błyskawicznej sesji fotograficznej podczas Koncertu Laureatów wykonaniu wszystkich obecnych na sali fotografów, której efekty zostaną przekazane kabaretowi pocztą w postaci specjalnego albumu oraz umieszczone na stronie PAKI, zostaje przyznana kabaretowi Liquidmime za scenę finałową po tremolo.

 

Wybrane imprezy towarzyszące:

MIMOCHODEM – Ireneusz Krosny i Jego Goscie

MECZ PIŁKI NOŻNEJ

MIŁO I MIŁO – KONCERT NIE TYLKO IMPROWIZOWANY

 

Finaliści:

kabaret Liquidmime: Anna Wojtkowiak – Williams, Jim Williams

kabaret Chyba: Piotr Gumulec, Sylwia Styczeń, Maciej Gliński, Seweryn Domagała

kabaret Szarpanina: Grzegorz Dolnika, Marek Juszkiewicz, Marcin Pawłowski

Svenson Band: Olof Svenson Stefoen Svenson, Door Svenson

kabaret PUK : Alan Pakosz, Agata Słowicka, Tomasz Biskup, Michał Próchniewicz, Karol Bulski

kabaret Kałasznikof: Rafał Gorzelany, Beata Kabzińska, Łukasz Zaczek

kabaret Hlynur: Ewa Stasiewicz, Michał Zenkner, Tomasz Peliwo, Mateusz Czechowski

Kacper Rucińsk