XXVIII PAKA 2012

PLAKAT 28. PAKA

 

Grand Prix – Ścibor Szpak

I Nagroda – ex- aequo – Kabaret Nic Nie Szkodzi i Michał Kempa i Diapazony

II Nagroda – ex- aequo – Kabaret PUK i Marcin Sitek

III Nagroda – Kabaret Zygzak

 

 

 

 

Jury w składzie:

Dariusz Kamys – Przewodniczący
Maria Czubaszek – Karolak
Ireneusz Krosny
Tomasz Jachimek
Maciej Stuhr
Jacek Popiel

 

Wyróżnienie za piosenkę “W Korku” – KABARET RÓBMY SWOJE

Wyróżnienie dla AGATY SŁOWICKIEJ za piosenkę “Bardzo Kobiecą”.

Nagrodę Publiczności dnia pierwszego zdobył ŚCIBOR SZPAK

Nagrodę Publiczności dnia drugiego zdobył KABARET PUK

 

Nagroda specjalna im. Mirka Wujasa – Twórcy PAKI w postaci oryginalnego portretu zbiorowego JURY 28. PAKI wraz z jednym z ulubionych cytatów Mirka o treści: ” Wdzięk, poczucie humoru, aplauz publiczności to wszystko jeszcze przede mną” za najlepszą pointę w programie dla ŚCIBORA SZPAKA za ZJAZD GNIEŹNIEŃSKI.

Nagroda przechodnia za najlepszy rekwizyt – walizka kabaretu POTEM z certyfikatem oryginalności, ufundowana przez członka pierwszego składu tego kabaretu – Janusza Klimenko. Obowiązkiem obdarowanego kabaretu jest dodanie nagrodzonego rekwizytu, który będzie stanowił integralną cześć nagrody przyznawanej w następnym roku. Nagroda ta, wędruje do KABARETU NIC NIE SZKODZI za PORTRET KRÓLOWEJ.

Nagroda specjalna w postaci banknotu, który spędził 10 sekund w portfelu, noszonym przez Tadeusza Kantora za kreowanie nowych form w kabarecie dla MICHAŁA KEMPY I DIAPAZONÓW za całość programu.

Nagroda specjalna w postaci wspólnego papierosa z Marią Czubaszek w zakazanym miejscu zdobył KABARET PUK.

Nagroda specjalna Maćka Stuhra za najbardziej uroczą bezczelność sceniczną “prawo do dwudziestominutowego spóźnienia się na spektakl “Boska” otrzymuje MARCIN SITEK. Fakt spóźnienia zostanie ogłoszony publiczności przed spektaklem