<< powrót na stronę 32. EDF PAKI

0001

32. PRZEGLĄD KABARETÓW EDF PAKA
Europejska Stolica Śmiechu

CZWARTEK 14 kwietnia

godz. 19.00, CK ROTUNDA

SZCZYT EUROPEJSKI NA PACE
GÓRALU CZY CI NIE ŻAL… CZYLI BENEFIS  ROBERTA GÓRSKIEGO

Prowadzenie: Marcin Wójcik
Występują: Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru Mru,  Tomasz Jachimek, Piotr Gumulec, Agnieszka Marylka Litwin-Sobańska, Kabaret na Koniec Świata,  Paweł Domagała, zespół the Jobers.
Reżyseria Beata Harasimowicz

Na słynnej scenie Rotundy niepowtarzalne wydarzenie! Urodzinowy Benefis Roberta Górskiego. Tym razem to „Góral” – mózg polskiego kabaretu, ulubieniec publiczności,  lider Kabaretu Moralnego Niepokoju – będzie obiektem żartów zaproszonych gości. A dopiekać mu będą przyjaciele: Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru Mru, Tomasz Jachimek, Paweł Domagała, Kabaret na Koniec Świata, Piotr Gumulec (kabaret Chyba), Agnieszka Marylka Litwin Sobańska (kabaret Jurki). Sam jubilat będzie miał też okazję do wdzięczenia się przyjaciołom ciętymi ripostami. Dla widzów, gości, jak i gwiazdy wieczoru przewidziane są również niespodzianki! Mistrzem ceremonii będzie nieodłączny sceniczny partner „Górala” – Marcin „Jabbar” Wójcik.

godz. 22.00 CK ROTUNDA

PAKOWSKIE CANNES
CZYLI PREMIERA FILMU „33 MINUTY W ZIELONEJ GÓRZE CZYLI W POŁOWIE DROGI”

Reżyseria: Tomasz Łupak
Występują : Beata”Żaba” Małecka, Sławek „Słowik” Kaczmarek , Magda „Wrona’ Mikołajczak i Macin „ Rosomak” Wiśniewski.

33 minuty w Zielonej Górze, czyli w połowie drogi”, to kostiumowa komedia z zielonogórskim winem w tle, na podstawie scenariusza XIX wiecznej sztuki, Karla von Holtei.

Jeremiasz biedny blacharz z Wrocławia (w tej roli Sławek „Słowik” Kaczmarek) jedzie do swojej szwagierki do Berlina, prosić ją o pomoc finansową, Rozaura (w tej roli  Beata „Żaba” Małecka) jedzie z Berlina do Wrocławia, do brata swojego zmarłego męża. Oboje zatrzymują się w połowie drogi czyli w Zielonej Górze i pech chce, że trafiają nie tylko do jednego zajazdu (gdzie szynkarką jest Magda „Wrona’ Mikołajczak) ale jeszcze do jednego pokoju. Cichy i uległy charakter Jeremiasza i Władczy temperament Rozaury w połączeniu z winem dadzą ciekawe efekty…

PIĄTEK 15 kwietnia

godz. 18.00, CK ROTUNDA

TERAZ POLSKA!
CZYLI KONKURS GŁÓWNY CZ. 1

Prowadzenie: Tomasz Jachimek.
Wystąpią: Michalina Putek , Kabaret BudaPesz, Kabaret Róbmy Swoje, Szymon Łątkowski, Kabaret Czołówka Piekła i David Mbeda Ndege.

Finał finałów czyli finał konkursu piosenki i walka o Grand Prix PAKI. O muzyczną nagrodę im. Mirka Wujasa powalczą: Michalina Putek, Kabaret BudaPesz, Kabaret Róbmy Swoje, zespół Nic Wielkiego. W pierwszym wieczorze zmagań o najwyższe laury PAKI wystąpią: Szymon Łątkowski, Kabaret Czołówka Piekła i David Mbeda Ndege.
Zmagania kabaretowe oceniać będzie jury w składzie: Jacek  Fedorowicz, Krzysztof Jaślar, Jacek  Kołodziej, Marcin Wójcik i Rafał Kmita.

godz. 21.30, CK ROTUNDA

SZWEDZKI STÓŁ
CZYLI KONCERT  POJEDYNKÓW

Prowadzenie: Piotr Gumulec
Wystąpią: Kabaret Moralnego Niepokoju,  Ani Mru Mru, Karol Kopiec, Fair Play Crew.

Tylko na PACE! Koncert pod każdym względem wyjątkowy: Laureaci poprzedniej edycji staną w szranki z największymi gwiazdami polskiego kabaretu. Pojedynek tym ciekawszy, że reprezentują różne gatunki komediowe. Tego wieczora zobaczymy  Karola Kopca ( Stand-uper), Fair Play Crew ( komedia taneczna) i dwa wybitne polskie kabarety: Ani Mru Mru i Kabaret Moralnego Niepokoju. Kabarety zaprezentują się w odsłonach przygotowanych specjalnie na te okazję, m.in. w premierowych skeczach i parodiach przeciwników.
Co zaprocentuje: młodość czy doświadczenie, nowa forma czy klasyka? Czy duch współpracy ponad podziałami wygra z duchem rywalizacji?

Przyjdź i zdecyduj, kto wygra, bo w tym koncercie jurorem będzie publiczność!

godz. 23.59, CK ROTUNDA

ROSYJSKIE NIEDŹWIEDZIE I FRANCUSKIE PIESKI
CZYLI MUZYCZNY FOLWARK

Wystąpi: Muzyczny Folwark ( Michał Ociepa, Michał Próchniewicz, Karol Bulski)

Utwory grane przez Folwark, to opierające się na sugestiach widowni, tworzone na bieżąco covery zapomnianych, wyimaginowanych hitów. Muzyczny wrestling na pięciolinii. Nieszablonowe i kontrowersyjne talenty. Śmiało można powiedzieć, że będzie to największe wydarzenie muzyczne tego dnia, w tym miejscu, o tej porze.

SOBOTA 16 kwietnia:

godz. 14.00, Stadion Nadwiślan

EUROPEJSKA LIGA MISTRZÓW!
CZYLI MECZ PIŁKARSKI
(KABARECIARZE VS OLDBOYE WISŁY KRAKÓW)

Zarówno fanów kabaretowych jak i fanów piłki nożnej zapraszamy na to emocjonujące widowisko sportowo – kulturalne. W Starciu Tytanów zmierzą się dwie potęgi piłki: kabareciarze pod wodzą Tomasza Jachimka i zawodowi piłkarze, do niedawna grający w jednym z największych klubów Ekstraklasy. Do sportowych emocji będzie zagrzewał niezrównany następca Tomasza Zimocha.

godz. 18.00, CK ROTUNDA

TERAZ POLSKA!
CZYLI KONKURS GŁÓWNY CZ. 2

Prowadzenie: dożywotni konferansjer PAKI – Tomasz Jachimek
Wystąpią: Marcin Zbigniew Wojciech, Grupa Paszkot, Wojciech Fiedorczuk i Kabaret A Jak!

Finał finałów czyli walka o Grand Prix PAKI. Podczas drugiego wieczoru zmagania kabaretowe oceniać będzie jury w składzie: Jacek Fedorowicz, Krzysztof Jaślar, Jacek Kołodziej, Marcin Wójcik i Rafał Kmita.

godz. 21.30, CK ROTUNDA

CZESKI FILM
CZYLI KONCERT IMPROWIZACJI

Prowadzenie: AD HOC
Wystąpią: Mikołaj Cieślak, Michał Wójcik , Karol Kopiec, Fair Play Crew i Szymon Majewski.

Przedstawiciele kabaretów: Ani Mru Mru, Moralnego Niepokoju, Fair Play Crew , Karol Kopiec  i gość specjalny wieczoru – Szymon Majewski – będą improwizować na oczach publiczności. Co wydarzy się tego wieczoru, jakie postacie i skecze powstaną – nie wie nikt! Tego wieczora publiczność nie tylko zobaczy premierę i zarazem ostatnią prezentację danego skeczu. To ona zdecyduje, co jej ulubieńcy zagrają. Koncert  improwizowanych gier poprowadzą mistrzowie gatunku – znana i lubiana krakowska Grupa AD HOC, a muzykę zaimprowizuje IMROBAND.

NIEDZIELA 17 kwietnia

godz. 11.00, Kijów  Centrum

HISZPAŃSKA INKWIZYCJA
CZYLI PYTANIA DO JURY 32. PAKI

Prowadzenie: Agnieszka Kozłowska

Na PACE najważniejszy jest żywy kontakt z publicznością. Nie tylko bawiącą się na występach, ale też wymagającą, zadającą pytania. Dlatego zapraszamy serdecznie na spotkanie z jury. Przy kawie i pączkach, na przytulnej antresoli Kina Kijów będzie można wymienić się uwagami, zadać pytania jurorom, usłyszeć na co zwrócili uwagę jurorzy, co się komu mniej, a co bardziej podobało i co ważne – dlaczego i jakie mają na to argumenty!

Kochana publiczności! Przyjdź, pytaj, drąż!

godz. 12.00, CK ROTUNDA DOLNA SALA

EUROPAKOLAND
CZYLI BAJKOWY PORANEK DLA DZIECI

Prowadzenie: Grupa AD HOC

Również w tym roku PAKA nie zapomniała o maluchach! Specjalnie dla najmłodszych fanów kabaretu i ich opiekunów w niedzielny poranek krakowska Grupa AD HOC zagra improwizowaną bajkę! Mali widzowie będą mogli zobaczyć historię o postaci, jaką wymyślą, a nawet sami w niej zagrać. Po bajce dzieci wraz z rodzinami będą mieli okazję do kontynuowania wspólnej zabawy podczas warsztatów jogi śmiechu. Dodatkową atrakcją będzie fotobudka, w której małe pociechy mogą zrobić sobie zdjęcia w bajkowych przebraniach!

Zapraszamy dzieci z całymi rodzinami!

godz. 18.00, Kijów Centrum

FRANCJA ELEGANCJA
CZYLI KONCERT GALOWY

Prowadzenie: Artur Andrus
Wystąpią: Kabaret Smile, Kabaret Młodych Panów, Laureaci 32. PAKI
Reż. Krzysztof Jaślar

„Francja elegancja” czyli zwieńczenie 32. PAKI.  Paryski szyk na scenie Kina Kijów zaprezentują: świętujący niedawno dziesięciolecie działalności Kabaret Młodych Panów  i bijący rekordy popularności Kabaret Smile.  Obok nich laureaci tegorocznej PAKI pokażą się w zwycięskich numerach i specjalnie przygotowanych na tę okazję skeczach. Pieczę nad całością sprawować będzie Krzysztof Jaślar – reżyser od lat związany z PAKĄ, zaś cały koncert poprowadzi znany ze stylu i klasy Artur Andrus.

Serce śmiejącej się Europy bije w Krakowie na PACE!