Podsumowanie Ćwierćfinałów 34. PAKI

Drugi etap 34. Przeglądu Kabaretów PAKA za nami! Był to bardzo produktywny czas, zarówno dla występujących, jak i dla nas organizatorów oraz Jurorów. Czas więc na małe podsumowanie.

Pakowskie Ćwierćfinały 34. PAKI zagościły na dwa dni (06-07.02) w Warszawie, w Centrum Promocji Kultury Praga-Południe. W pierwszym dniu przed publicznością zaprezentowali się: Kabaret „Tylko Tyle”, który przedstawił ironiczne spojrzenie na codzienną rzeczywistość, „Klub Szyderców Bis”, który uwiódł nas swoją muzykalnością, za to „Kabaret Rozumisz?” zaprezentował swoje barwne spojrzenie na życie. Paulina Potocka w znanym jej stylu opowiedziała o swoich prędkich przygodach, Kabaret „Fantastykszyn” pozwolił publiczności spełnić swoje marzenia, a Kabaret „Pod Napięciem” przeniósł widzów w swój irracjonalny świat z koniem na czele. Po zakończonych prezentacjach, występujący udali się na rozmowy z Jury, które były owocne w pochlebstwa, jak i konstruktywne uwagi.

Drugi dzień Ćwierćfinałów nie odbiegał poziomem występów od poprzedniego dnia. Na scenie Warszawskiego Centrum Promocji Kultury wystąpili: „Formacja Prokrastynanci”, którzy sprzeciwiając się testowania programów kabaretowych na zwierzętach, postanowili przetestować go na warszawskiej publiczności, Kabaret „Kałasznikof” zaprezentował przekrój ludzkich charakterów, zaś Grzegorz Dolniak przedstawił barwne spojrzenie na historię oraz relacje damsko-męskie. Kabaret „Polefka” zabrał publiczność w podróż po relacjach międzyludzkich, Monika Nowogrodzka zabrała nas w liryczną sferę muzyki, Kabaret „O!Skubani” był muzycznym przewodnikiem po czterech miastach Polski, zaś Kabaret „FiFa RaFa” przedstawił różne relacje damsko-męskie. Również tego dnia, po wykonaniach, odbywały się rozmowy kabaretów z Jury. Podczas warszawskich Ćwierćfinałów w roli konferansjera zobaczyliśmy Michała Głowackiego.

Na trzeci dzień Ćwierćfinałów 34. PAKI, wróciliśmy do Krakowa, do Nowohuckiego Centrum Kultury. Również i on przebiegł na bardzo wysokim poziomie. Mieszkańcom Nowej Huty i nie tylko zaprezentowali się: Kabaret „Nasz”, który zaskoczył widzów rymowanym programem i rekwizytami, zespół muzyczny „Kwiatkowski I Bank”, który przeprowadził nas przez różne gatunki muzyczne, z iście zawadiackimi zapowiedziami, Kabaret „Na Wynos” zaprezentował scenki rodzajowe, zespół „Inżynieria Środowiska” przeniosła publiczność do czasów studenckich, a wieczór zakończyła Magdalena Kubicka z opowieściami o swojej pracy, byłym chłopakiem i przygodami z mamą. Jak przystało na Nową Hutę, prowadzącym nie mógł być nikt inny jak rodowity Hutas- Adam Grzanka, który swoją konferansjerką dopełnił ostatni wieczór Ćwierćfinałów. Również tego dnia odbyły się rozmowy z Jury, po nich nastąpiły burzliwe obrady, które wyłoniły Półfinalistów 34. PAKI.

Zaproszone grupy kabaretowe dzielnie stanęły ze sobą w szranki, dając publiczności wiele powodów do łez… ze śmiechu, oczywiście. Ale to nie wszystko. Oprócz salw śmiechu na sali, mogliśmy usłyszeć grupy muzyczne, które uwiodły zgromadzonych swoją twórczością muzyczną. Ćwierćfinały były dla nas zaskoczeniem pod wieloma względami. Przede wszystkim na uwagę zasługuje pozytywna energia, jaką przez te trzy dni przekazali nam występujący, a także serdeczność jaką nas obdarzali, ze wzajemnością! 🙂

Ćwierćfinały nie odbyłyby się bez naszych partnerów: Centrum Promocji Kultury Praga-Południe, Nowohuckie Centrum Kultury, Fundacja Start w Art, Kusi Graf oraz partnerów medialnych: Kulturatka, Kulturowo24.pl, TwojaMałopolska, UJOT FM,  Projekt Kabaret, Syroop, Verbum na Polu, Meloradio, UJOT TV, Radio Kampus, Samorząd Uniwersytetu Warszawskiego, Truck It, Pizza Bartolinii, Pizza Alberto. Dziękujemy za wsparcie!

Dziękujemy również wszystkim kabaretom, które zaprezentowały się podczas Ćwierćfinałów! Zakwalifikowanym do Półfinałów serdecznie gratulujemy, a pozostałym, którym się nie udało mamy przesłanie: pracujcie i doskonalcie się dalej, bowiem 35. PAKA już za rok! Zapraszamy Was serdecznie!

Na podziękowania zasługuje także warszawska i krakowska publiczność, która tak licznie przybyła na Ćwierćfinały. Dziękujemy za obecność, śmiech i żywe reakcje!

Ćwierćfinały 34. PAKI dobiegły końca, ale przed nami przygotowania do kolejnego etapu- Półfinałów 34. PAKI, które odbędą się już 10 i 11 marca 2018 roku, w Bytomskim Centrum Kultury.

Przybądźcie licznie, warto!

 

AT