Podsumowanie Półfinałów 34. PAKI

Emocje po Półfinałach 34. PAKI powoli opadają. Te dwa dni były czasem bardzo intensywnym i pracowitym przede wszystkim dla występujących i Jurorów, ale także i dla nas – organizatorów. Tradycyjnie pora na podsumowania.

Zgodnie z tegorocznym hasłem „Budujemy nowy dom” Półfinały, na dwa dni przeniosły się na Śląsk, do Bytomskiego Centrum Kultury. Pierwszego dnia licznie zgromadzona publiczność mogła podziwiać zmagania muzyczno-kabaretowych grup. Klub Szyderców Bis z Poznania rozpoczął ten wieczór, w swoim świetnym muzycznym stylu, rozgrzewając tym samym nas wszystkich. Jako drugi zaprezentował się Laureat 32. EDF PAKI – Szymon Łątkowski, który pokazał przekrój swoich umiejętności wcielając się w różne postacie, te znane i mniej znane. Pierwszą część zakończył występ krakowskiego kabaretu – Trzecia Strona Medalu, także Laureat, ale 33. EDF PAKI. Chłopcy pokazali tradycyjne skecze, przeplatane kabaretowymi piosenkami. Druga część zaczęła się znów muzycznie, bo od występu zespołu Kwiatkowski I Bank, który zaczarował publiczność swoją muzyką, ale także i jedynymi w swoim rodzaju zapowiedziami. Wieczór zakończył występ rybnickiego kabaretu Kałasznikof, przedstawiając widzom różne charaktery ludzi.

Drugi dzień upłynął nam pod znakiem standuperów, ale i muzyki także nie zabrakło. Wieczór otworzył krakowski zespół Inżynieria Środowiska, który muzycznie przeniósł zgromadzonych do czasów studenckich. Swobodne rozmowy wykonawców między piosenkami nadały całości uroku. Jako druga zaprezentowała się Paulina Potocka- wulkan energii z Białegostoku, która opowiedziała liczne anegdoty ze swojego dynamicznego życia. Pierwszą część zakończył również standuper- Grzegorz Dolniak, który przedstawił swoje spojrzenie na niektóre historyczne kwestie oraz sprawy damsko-męskie. Drugą część rozpoczęła Monika Nowogrodzka, która opowiadała anegdoty ze swojego życia, przeplatane piosenkami. Następnie czas swój na scenie miał kabaret FiFa-RaFa, który zaprezentował tradycyjne skecze życiem inspirowane. Wieczór zakończył się ostrym monologiem Magdy Kubickiej, która nie boi się mówić o trudnych sprawach.

Całość poprowadził, niezawodny i jedyny w swoim rodzaju konferansjer – a także kabareciarz i improwizator – Alan Pakosz, który zdobył sympatię widowni swoją poezją i kreatywnymi konkursami.

Po wszystkich występach Jury w składzie: Rafał Kmita – przewodniczący Jury, Iza Kała, Zuzanna Dobrucka-Mendyk i Kamil Dąbrowa udali się na obrady, w celu wyłonienia Finalistów tegorocznej 34. PAKI.

Tegoroczne Półfinały upłynęły nam w dużej mierze pod znakiem kabaretowej muzyki, ale także i monologów solistów, nie zabrakło również reprezentantów tradycyjnych kabaretów.  Publiczność śmiała się do łez podczas występów standuperów i kabaretów, a podczas prezentacji grup muzycznych, klaskała rytmicznie do utworów. Niektórzy nawet pokusili się o śpiewanie wraz z wykonawcami!

Dziękujemy naszym partnerom: Bytomskie Centrum Kulktury i Fundacja Start w Art, a także naszym partnerom medialnym: Projekt Kabaret, Syroop, Kulturatka, Kulturowo.24.pl, Miasto Kobiet, Wybieram Kulturę, Meloradio, LubieKabaret.pl, Ujot Tv, Ultramaryna, Silesion.pl, śląskiepozytywnie, Kąsek Żartu, a także restauracji „Jadalnia” za domowe obiady dla Jurorów oraz pizzerii Brothers Pizza za pyszną pizzę!

Na podziękowania zasługuje także bytomska publiczność! Byliście najlepszą publicznością podczas tych Półfinałów! 🙂 Dziękujemy za śmiech i interakcje z występującymi!

Na końcu dziękujemy serdecznie wszystkim występującym! Finalistom gratulujemy, a za pozostałych trzymamy kciuki, z nadzieją, że zobaczymy się za rok!

Trzeci etap Przeglądu Kabaretów PAKA za nami, a przed nami najważniejsze wydarzenie- Konkurs Główny 34. PAKI. Kto zostanie tegorocznym zwycięzcą? Jakie nagrody specjalne przygotowało Jury i Organizatorzy? Przyjdźcie na 34. PAKĘ, a poznacie odpowiedzi na te pytania!

 

AT